Szukaj Pokaż menu

Nie ma to jak ruchome obrazki z fajnymi dziewczynami

77 832  
700   69  
Tak, tak. Ja wiem, na którą serię wyczekujecie z niecierpliwością. Bo czemuś właśnie ta się Wam podoba. Ja nie wiem czemu, choć się staram, by była jak najlepsza.

Kuzyn wymienił mi olej trzy miesiące temu – Niecodzienne problemy, z jakimi spotykają się mechanicy samochodowi

67 189  
317   200  
I kolejna wizyta w warsztatach samochodowych, w których klienci usilnie starają się zaskoczyć swoich mechaników.

Zatrzymane w kadrze – Anioł Śmierci

44 992  
386   56  
W dzisiejszych „Zatrzymanych...” znajdziecie co nieco o wzajemnej antypatii dwóch muzyków, trochę o pechu zamachowca i zobaczycie generała, który pewnego dnia ukradł Teleranek.

#1. Rzym, 1860 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#2. Przerobione w Photoshopie zdjęcie Morrisseya i Roberta Smitha. Ci brytyjscy muzycy pałają do siebie ogromną antypatią od wielu lat.

Kliknij i zobacz więcej!

Morrissey wydaje się lubić niewiele osób, łącznie ze swoimi dawnymi kolegami z zespołu z The Smiths. Nie rozmawia z Siouxsie Sioux od 1994 roku po tym, jak się pokłócili, nazwał Kate Bush „nie do zniesienia”, zauważając, że jej głos jest kompletnie „śmieciowy”. Morrissey nienawidzi mięsa, kolejek górskich, deszczu, zimnej pogody i muzyki tanecznej. Nienawidzi też Steviego Wondera. Trudno powiedzieć, czy Morrissey lubi kogokolwiek poza zwierzętami – chociaż jego gniew jest szczególnie silny, gdy chodzi o stosunek do wiecznie ponurego wokalisty The Cure, Roberta Smitha.
Ich wzajemna wrogość rozpoczęła się po tym, jak Smithowi powiedziano o komentarzach Morrisseya, na które sobie pozwalał w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu The Face w 1984 roku. Podczas wywiadu dziennikarka zapytała Morriseya, czy gdyby miał naładowaną broń i przebywał w pokoju z Markiem E. Smithem z The Fall i Robertem Smithem z The Cure, który „umarłby jako pierwszy”? Morrissey chłodno odpowiedział, że „ustawi ich w jednej linii, tak aby jedna kula przebiła obu jednocześnie”.
Robert Smith z kolei wypowiadał się o swym wrogu następująco: „Jeśli Morrissey powie, żeby nie jeść mięsa, to zjem mięso; tak bardzo nienawidzę Morrisseya”.
W pewnym momencie tego wzajemnego festiwalu obelg Morrissey miał nazwać Smitha „grubym klaunem w makijażu, płaczącym nad gitarą”.

#3. Jack Earle – mierzący 2 metry i 43 centymetry wzrostu – stoi obok Elliota Roosevelta, syna prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta. Elliot w porównaniu z tym farmerem wydaje się karłem, ale syn prezydenta ma metr i 82 cm wzrostu.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. Zamieszki na placu Maneżnym w 2002 r. Formalnym powodem była porażka drużyny rosyjskiej z Japonią w 2002 r. na Mistrzostwach Świata FIFA.

Kliknij i zobacz więcej!

W wyniku zamieszek w centrum Moskwy 75 osób zostało rannych, 49 z nich trafiło do szpitala, jedna osoba zmarła od ran kłutych (17-letni uczeń Andriej Trużennikow). Centralna Dyrekcja Spraw Wewnętrznych Moskwy podała, że na komisariaty milicji zabrano 130 osób za organizowanie awantur. Aby uspokoić kibiców, milicjanci musieli użyć broni służbowej. Funkcjonariusze oddali 9 strzałów w powietrze.
Według milicji w centrum miasta uszkodzonych zostało 8 automatów telefonicznych, 36 witryn sklepowych i kilka trolejbusów. Podczas zamieszek w centrum Moskwy rozbito także 107 samochodów, w tym zagraniczne, dwa samochody telewizji RTR, sześć z nich przewrócono, a siedem spalono. W zamieszkach w centrum Moskwy wzięło udział od 7 do 8 tysięcy osób. Milicji udało się stłumić zamieszki w centrum Moskwy wieczorem około 18:40.
Następnego dnia szef Centralnej Dyrekcji Spraw Wewnętrznych stolicy Władimir Pronin i jego zastępca Wasilij Czemisow złożyli rezygnację ze stanowiska, ale minister spraw wewnętrznych Borys Gryzłow nie przyjął dymisji tego pierwszego.

#5. Aktorka Ingrid Bergman pochylając się nad łóżkami swoich bliźniaczek (po lewej, Isotty Ingrid i po prawej Isabelli), po raz pierwszy zaprezentowała je prasie w willi Rosselliniego w Santa Marinella, około 55 mil na północ od Rzymu, 9 lipca 1952 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. Jeffrey L. Dahmer (po lewej) rozmawia ze swoim prawnikiem, Geraldem Boylem, w sądzie okręgowym hrabstwa Milwaukee, czwartek, 25 lipca 1991 r. Dahmer został oskarżony o cztery zarzuty umyślnego zabójstwa pierwszego stopnia po tym, jak policja znalazła szczątki 11 mężczyzn, którzy zostali rozczłonkowani. Fot. Charles Bennett

Kliknij i zobacz więcej!


#7. Następstwa stłumienia powstania na placu Tiananmen, Chiny, 4 czerwca 1989 r. Seria protestów na placu Tiananmen w Pekinie trwała od 15 kwietnia do 4 czerwca 1989 r., a głównymi uczestnikami byli studenci.

Kliknij i zobacz więcej!


#8. Kapral piechoty Batalionu Armii Australijskiej Leslie Charles Allen niesie jednego z rannych żołnierzy amerykańskich w bitwie pod górą Tambu w Nowej Gwinei, 30 lipca 1943 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Tego dnia „Byk” (jak przezwali go koledzy ze względu na dużą siłę fizyczną i agresywną grę w futbol australijski) uratował 12 żołnierzy armii amerykańskiej, za co został później odznaczony Medalem Wojennym Imperium Brytyjskiego i Wspólnoty Narodów oraz Srebrną Gwiazdą Armii Stanów Zjednoczonych – jednym z najwyższych amerykańskich odznaczeń, jakie może otrzymać cudzoziemiec. Później otrzymał wiele listów od Amerykanów, a nawet od pierwszej damy kraju, Eleanor Roosevelt.

#9. Ke Huy Quan (z prawej) przyjmuje nagrodę dla najlepszego filmu za „Wszystko wszędzie naraz” od Harrisona Forda podczas ceremonii wręczenia Oscarów 12 marca 2023 r. w Hollywood w Kalifornii.

Kliknij i zobacz więcej!

Panowie spotkali się na planie filmowym już wcześniej, w 1984 roku. Wówczas to 13-letni amerykański aktor pochodzenia wietnamskiego wcielił się w rolę Wana Li (Short Round), który partnerował Harrisonowi Fordowi w produkcji „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”.

#10. Gunter Litfin, pierwsza osoba zastrzelona podczas próby ucieczki przez mur berliński. Jego zwłoki wyciągają wschodnioniemieccy strażnicy, 24 sierpnia 1961 r.

Kliknij i zobacz więcej!

24-letni krawiec Günter Litfin z dzielnicy Weißensee w Berlinie Wschodnim pracował w studiu mody w Berlinie Zachodnim do 13 sierpnia 1961 roku. 24 sierpnia został zastrzelony podczas próby przepłynięcia przez port Humboldta na zachód. Martwy uciekinier został znaleziony z „pociskiem w szyi”.

#11. Skazany zabójca Donald Harvey zostaje doprowadzony z powrotem do więzienia przez szeryfa hrabstwa Laurel w stanie Kentucky, po lewej stronie, i niezidentyfikowanego zastępcę, po usłyszeniu ośmiu zarzutów morderstwa i jednego zarzutu spowodowania śmierci w Londynie, Kentucky, poniedziałek, 2 listopada 1987 r. Harvey przyznał się do zabicia 34 osób w Kentucky i Ohio. Fot. Ed Reinke

Kliknij i zobacz więcej!

Prokuratorzy twierdzą, że salowy Harvey użył arszeniku i cyjanku do otrucia większości swoich ofiar, często dodając je do szpitalnego jedzenia, które im podawał. Niektórzy pacjenci udusili się, gdy skończyły im się butle z tlenem.
Dwadzieścia jeden osób zabitych przez Harveya było pacjentami dawnego szpitala Drake Memorial w Cincinnati, gdzie pracował jako asystent pielęgniarki.
Został złapany po tym, jak lekarz sądowy poczuł zapach cyjanku podczas przeprowadzania sekcji zwłok ofiary.
Harvey przyznał się do winy, aby uniknąć kary śmierci. W wywiadzie powiedział, że podoba mu się decydowanie o tym, kto będzie żyć, a kto umrze.
Został skazany na karę 28-krotnego dożywocia w więzieniu Warren Correctional Institution w stanie Ohio. W 2017 roku został zamordowany przez innego współwięźnia.

#12. Albert Leos, lat 17, który przez ostatnie dwa miesiące pracował w restauracji McDonald's w San Ysidro w Kalifornii, dochodzi do siebie w Bay Hospital Medical Center w Chula Vista po czterech ranach postrzałowych odniesionych w restauracji, gdy uzbrojony bandyta wpadł w szał, zabijając 21 osób, 19 lipca 1984. Fot. Greg Vojtko

Kliknij i zobacz więcej!


#13. Brytyjski producent filmowy i reżyser Alfred Hitchcock patrzy przez widły w Pinewood Studios w Iver, Buckinghamshire, Wielka Brytania, 22 lipca 1971 r. Przybył tam, aby kręcić zdjęcia do filmu „Frenzy”. Film to trzymający w napięciu thriller, opowiadający o serii morderstw na tle seksualnym w Londynie. Fot. Bob Dear

Kliknij i zobacz więcej!


#14. Efekt pecha zamachowca, który wszedł na pokład samolotu Airbus A321-211 Dallo Airlines (lotu D3 159 z Mogadiszu do Dżibuti) z materiałami wybuchowymi w jego laptopie, 2016 r.

Kliknij i zobacz więcej!

20 minut po starcie zdetonował urządzenie, chcąc zniszczyć samolot wraz z wszystkimi pasażerami. W wyniku eksplozji w kadłubie samolotu pasażerskiego powstała dziura, przez którą terrorysta natychmiast został wyssany na zewnątrz. Zamachowiec był jedyną ofiarą tego zdarzenia.

#15. Generał Wojciech Jaruzelski przygotowuje się w studiu telewizyjnym do odczytania przemówienia informującego o wprowadzeniu stanu wojennego. Warszawa, 13 grudnia 1981 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzednim odcinku

386
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Kuzyn wymienił mi olej trzy miesiące temu – Niecodzienne problemy, z jakimi spotykają się mechanicy samochodowi
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Memy, które przyniosą ci odrobinę uśmiechu LV
Przejdź do artykułu Stany Zjednoczone lat 50. na zdjęciach świetnie ukazujących ducha tej epoki
Przejdź do artykułu Cierpienia, które mężczyźni muszą znosić dla swoich kobiet
Przejdź do artykułu 20 najszczęśliwszych zdjęć na świecie. Poczujesz satysfakcję, gdy je zobaczysz
Przejdź do artykułu 7 najdziwniejszych rzeczy, jakie rzekomo znajdują się w archiwach Watykanu
Przejdź do artykułu Upiorne zdjęcia Czarnobyla sfotografowanego w podczerwieni
Przejdź do artykułu 7 oszustów i przekręty tak zwariowane, że aż trudno w nie uwierzyć!
Przejdź do artykułu „1670” na Netfliksie zbiera bardzo dobre opinie – Filmoteka Joe Monstera
Przejdź do artykułu Wielka Warszawska Bitwa Poduszkowa - relacja

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą